Nauka pływania – jak znaleźć dobrego instruktora

Nauka pływania pozwala na zdobycie umiejętności, które przydadzą nam się zarówno na basenie, jak i w czasie wakacji nad morzem. Pływanie wymaga jednak nie tylko obycia z wodą, ale również opanowania prawidłowych technik pływackich i konkretnych stylów. Zarówno dzieci, jak i dorośli zawsze powinni więc uczyć się pływać pod okiem doświadczonych instruktorów. Nauka na własną rękę nie jest wskazana, gdyż można bardzo szybko wyrobić w sobie nieprawidłowe nawyki.

Znalezienie instruktora pływania z pozoru nie wydaje się trudne – praktycznie w każdym mieście można bowiem znaleźć szkółki pływackie oferujące zajęcia dla dzieci w różnym wieku, a także dla osób dorosłych. W rzeczywistości bywa z tym jednak różnie – zdarza się, że zajęcia prowadzą osoby, które nie mają odpowiednich uprawnień i przygotowania. Warto więc przed zapisaniem siebie, a szczególnie swojej pociechy do szkółki pływackiej dobrze sprawdzić, kto będzie zajmował się nauką pływania. Instruktor powinien być osobą przeszkoloną po kursach, posiadającą odpowiednie uprawnienia i pozwolenia do nauczania pływania. Dużym atutem będzie, gdy instruktor będzie również miał uprawnienia ratownicze. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że dzieci, a także dorośli kursanci są pod profesjonalną opieką.

Same kwalifikacje i doświadczenie instruktora to jednak nie wszystko – liczy się również właściwe podejście do kursantów, szczególnie tych najmłodszych i początkujących, którzy wcześniej nie mieli większej styczności z wodą. Rodzice, którzy chcą zapisać swoje pociechy na naukę pływania, powinni wybrać się na zajęcia pokazowe, sprawdzić, jak instruktor współpracuje z dziećmi, czy jest osobą przyjazną, pogodną, bezproblemowo nawiązującą kontakt z maluchami i starszakami. Warto również porozmawiać z instruktorem, co pozwoli rozwiać wszelkie obawy i ocenić, czy wybrana osoba faktycznie jest profesjonalistą. W poszukiwaniu dobrej szkoły pływania i odpowiedniego instruktora bardzo pomocne mogą być również opinie innych. W sieci bez problemu można znaleźć opinie czy polecenia dotyczące konkretnych szkół pływania czy instruktorów. Jeśli zdecydujemy się na osobę, która jest polecana przez wielu kursantów czy rodziców, można mieć pewność, że będzie to najlepszy profesjonalista, na jakiego możemy trafić.

Dodaj komentarz